Regulamin zawodów, święta rzecz.

autor Tomasz Dziedzic
4 minuty czytania
Żołnierze maszerują. Musztra. regulamin zawodów

Jak często czytasz regulamin zawodów.

Nie będzie tłumaczenia co i jak było, że nie było 😃 ale będzie od razu do rzeczy. Kto już zaczął biegać ten wie, że sezon biegowy trzeba zaplanować. Tym razem nie będę o tym pisał. Będzie o nieodłącznym elemencie każdych zawodów – czyli o REGULAMINIE. Kto był w wojsku ten wie, że znajomość regulaminu to podstawa.

Żołnierze maszerują. Musztra. regulamin zawodów
Kliknij w obrazek, a zobaczysz ciekawy regulamin zawodów

Nie będę tym razem rozbierał regulaminu na części pierwsze, ale chcę zwrócić uwagę na to, że warto go przeczytać, zanim zapiszesz się na zawody. A jak już przeczytasz to trzeba się do niego dostosować. Pewnie część z was spyta po co, przecież ja zawsze biegam tak, że nikomu nie przeszkadzam, do biegania w zawodach nie jest mi potrzebny.

A co zrobisz jeśli znajdzie się ktoś taki

A co zrobisz jeśli znajdzie się ktoś taki Zawsze ustawiam się z przodu, żeby szybciej skończyć. Mam ze sobą psa i dwuletnią córkę w wózku. Dla motywacji puszczam ekstra muzę i lecę środeczkiem, żeby mnie łatwo wyprzedzali. Na mecie jestem dosyć wcześnie więc zaraz za nią zatrzymuję się i robię selfie, potem idę po medal… nie, biorę trzy i jeszcze dwa na zapas, bo córka zawsze gubi. Jesteśmy głodni i chce się pić. Zbieram wszystkiego ile tylko udźwignę i lecę do domu. A nie, po drodze wchodzę jeszcze z powrotem na trasę i robię parę zdjęć – ci z końca startu jeszcze biegną – trochę przeszkadzają w zdjęciach i denerwują pimpusia, dlatego tak szczeka i skacze.  

Całe szczęście, aż takich modeli nie spotkałem, ale wystarczy, że co dziesiąta osoba w zawodach źle się zachowa i popsuje wielu uczestnikom fajną imprezę. Część zachowań reguluje biegowy savoir-vivre, a część regulamin zawodów.  Na koniec skrócona lista informacji jakie znajdują się w regulaminach:    

  • opłata startowa nie podlega zwrotowi (i często nie można jej przepisać na innego uczestnika) później biegnie Włodek o imieniu Krystyna  😉
  • zaleca się nieużywania urządzeń ze słuchawkami (dla mnie to powinien być zakaz na zawodach)
  • niedozwolony jest udział w biegu ze zwierzęciem lub wózkiem 
  • na trasie mogą przebywać tylko uczestnicy (a nie żona dziecko i pies które ciągniesz za sobą 200 metrów do mety wśród finiszujących zawodników)
  • na mecie przysługuje ci medal, baton, napój, posiłek regeneracyjny   ( jak widzisz wszystko w liczbie pojedynczej)
  • zaleca się dokonanie badań przed zawodami w celu dopuszczenia do zawodów ( mało kto to robi, a nawet głupie EKG zlecone przez lekarza pierwszego kontaktu, dużo może powiedzieć)
  • informacja o strefach czasowych na starcie – nie będę się rozpisywał :/
  • jakie koszulki do biegania obowiązują na zawodach (np odzież do biegania z pakietu startowego )

Jak wspomniałem jest wiele elementów ważnych ale też takich, które Cię nie dotyczą. Regulamin zawodów ma po prostu swoje prawa. Najważniejsze żebyś miał świadomość i wiedział jak się zachować. Będzie to korzystne dla wszystkich, bo co się wydarzy jak będziesz potrzebował toi toi-a, a nie będziesz wiedział gdzie jest? W regulaminie też na ten temat często znajdziesz informacje. 😉  

Pozdrawiam  

Do zobaczenia na trasie.

You may also like

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuje Czytaj więcej