Zawody

Pakiet startowy – Bieg Sylwestrowy, czyli Panie będą zadowolone.

Często spotykam się z pytaniem co takiego zawiera pakiet startowy i co to w ogóle jest. Kolejnym pytaniem, które bardzo często się pojawia to dlaczego trzeba płacić za start w zawodach. 
Odnośnie płacenia za zawody to sprawa jest prosta. Ktoś to musi zorganizować. Owszem są wolontariusze, ale trzeba zapłacić za zablokowanie ulic oraz ich oznaczenie, opłacić zabezpieczenie

medyczne, czy też zapewnić napoje na trasie. Oczywiście to duże uproszczenie bo wydatków jest dużo więcej, a nie wszystko pokrywają sponsorzy.
Ale skoro miało być o pakiecie startowym to teraz będzie. Są rzeczy bez których, pakiet startowy się nie obejdzie, a jedna z nich jest najważniejsza – numer startowy. W numerze startowym zazwyczaj znajduje się chip do mierzenia czasu, dlatego jest to najważniejszy element.  
Kolejnymi często spotykanymi rzeczami są wszelkiego typu zwane wyposażeniem biegacza. Może to być koszulka, czapka, plecak, odblaski, ręcznik, krótko mówiąc wszystko co może się przydać do biegania.
Następnie można otrzymać – pakiet przeżycia – czyli napoje, batony żele energetyczne, czyli wszystko co jest potrzebne do przeżycia w czasie i po zawodach 😉
I ostatnia rzecz to tak zwane upominki od sponsorów. I tutaj to można już otrzymać dosłownie wszystko.  I niech przykładem będzie pakiet startowy jutrzejszego łódzkiego Biegu Sylwestrowego Jak w tytule wspomniałem Panie powinny być zadowolone, a to dlatego, że pakiet zawiera uwaga – lakier do paznokci w iście sylwestrowych kolorach, błyszczyk do ust i do tego zapachowy, musująco – zapachowe kulki do kąpieli,  kilka próbek różnych kremów, krem do stóp oraz talon na grochówkę i kiełbasę lub kaszankę. Nie zabrakło balonów do zabawy sylwestrowej 🙂
Jak widać organizatorzy do pakietu włożyli bardzo dużo i wiele rzeczy z pewnością się przyda.  

Wszystkim życzę udanego Nowego 2016 roku, i samych sukcesów nie tylko sportowych. A tym którzy nie uprawiają żadnego sportu życzę żebyście zdobyli się na odwagę i zaczęli sport uprawiać. Nie ważne jaki ważne żeby regularnie!

Do zobaczenia jutro na trasie Biegu Sylwestrowego!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *