2 Łódzki Bieg Niepodległości

autor Tomasz Dziedzic
6 minuty czytania
łódzki bieg niepodległości, meta

2 Łódzki Bieg Niepodległości – kibicujemy

Jak nie biegam to czasem kibicuję, a jak nie kibicuję to robię zdjęcia. I z takim celem, udałem się razem z Gosią, na II Łódzki Bieg Niepodległości. Pogoda jak na Listopad bardzo dobra. Temperatura około 13 stopni, wiatr niewielki, słońca nie była, trochę popadało ale nie za wiele. Jednym słowem idealna pogoda na bieganie. 

łódzki bieg niepodległości, meta

Druga edycja tego biegu, świetnie uzupełnia łódzki kalendarz biegowy w którym, wyraźnie brakowało większej listopadowej imprezy z dystansem „dla każdego”. Dlatego nie dziwi, że zapisy zakończyły się na miesiąc przed zawodami z powodu wyczerpania limitu miejsc. Ostatecznie na starcie pojawiło się prawie 850 osób.

Łódzki Bieg Niepodległości odbywa się w największym łódzkim parku, który nosi imię Józefa Piłsudskiego. Szerokie alejki pewnie byłyby w stanie pomieścić trochę większą liczbę uczestników, jednak bieg nie byłby wtedy komfortowy. 
Bardzo dużo zawodników uczciła niepodległościowe Święto swoim strojem, gdzie przeważały barwy narodowe, czapki żołnierskie, koszulki z godłem, a nawet biegnąc z flagą narodową. Zawody, jak to zawody nie były piknikiem, a walka między uczestnikami trwała do ostatniego metra.

Z dziennikarskiego obowiązku wspomnę, że zwycięzcą biegu został doskonale znany w regionie Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki, a wśród Pań najszybsza okazała się Małgorzata Michalak-Mattar z łódzkich Szakali Bałut. A skoro mowa o uczestnikach to chciałem pogratulować wszystkim, którzy ukończyli bieg i podkreślić, że 10 kilometrów, nawet pokonanych marszobiegiem,  stawia was pośród wyjątkowych ludzi, którzy potrafią to zrobić. Bądźcie z tego dumni i walczcie o siebie, swoje zdrowie, lepszy wynik na następnych zawodach, bo siła narodu bierze się z ludzi, którzy potrafią to robić, potrafią walczyć. Ja doceniam ten wysiłek i uwierzcie, że wiele innych osób również!

  • 2 Łódzki Bieg Niepodległości 2015
  • 2 Łódzki Bieg Niepodległości 2015
  • 2 Łódzki Bieg Niepodległości 2015
  • 2 Łódzki Bieg Niepodległości 2015
  • 2 Łódzki Bieg Niepodległości 2015
  • 2 Łódzki Bieg Niepodległości 2015

Warto również podkreślić, że zawody były bardzo dobrze zorganizowane. Wiem, że inaczej patrzy się na to jako uczestnik, inaczej jako kibic, ale ponieważ jestem i jedną i drugą osobą to opinia jest obiektywna i co warte podkreślenia nieodosobniona. Podziękowania należą się zespołowi organizacyjnemu, czyli Mariuszowi Kostrzewie, Michałowi Godlewskiemu, Katarzynie Kozłowskiej,  i wszystkim wolontariuszom, oraz sponsorom. I oczywiście KS Alaska 

Wyniki zawodów znajdziecie na stronie biegu. EDIT: strona biegu już nie istniej, ale może skorzystajcie z ENDUHUB. Warto zajrzeć też do relacji z innego ciekawego biegu jakim jest Bieg Ulicą Piotrkowską

Na koniec dodam, że link do zdjęć znajduje się poniżej szukajcie się i podziwiajcie 🙂 Galeria ma ograniczony dostęp tylko z linku umieszczonego poniżej. Jeśli ktoś nie chce aby jego zdjęcie znajdowało się w galerii, proszę o wysłanie wiadomości, poprzez formularz kontaktowy z podanym numerem zdjęcia i numerem startowym.

Pozdrawiam

Do zobaczenia na trasie!    

Link do galerii zdjęć

łódzki bieg niepodległości, meta
Łódzki Bieg Niepodległości

You may also like

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuje Czytaj więcej