DOZ Maraton Łódzki z PZU 2015

autor Tomasz Dziedzic
5 minuty czytania
logotyp, doz maraton łódzki 2015

Biegowy weekend z Maraton Łódzki

Już w piątek rozpoczął się biegowy weekend z DOZ Maraton Łódzki z PZU. Jest to największa w Łodzi impreza biegowa, która gromadzi kilka tysięcy uczestników. Dziś odebrałem pakiet startowy na ALE 10K Run, a już jutro, przy dobrej pogodzie biegowej (taka podobno ma być), zakończyć bieg w miłym towarzystwie w łódzkiej Atlas Arenie.  

logotyp, doz maraton łódzki 2015

Expo – odbiór pakietów

Niestety nie miałem dziś zbyt dużo czasu i nie wziąłem udziału w biegu śniadaniowym, a szkoda bo można było w nim „powalczyć o zwycięstwo” z wicemistrzem Europy Yaredem Shegumo. Z tego co wiem elita przetruchtała całą trasę i sporo osób będzie się chwalić zwycięstwem z renomowanymi zawodnikami.  Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po przybyciu do Atlas Areny, gdzie mieści się biuro zawodów było odebranie pakietu startowego. Prawdę powiedziawszy zawsze wolę zrobić to w piątek, gdyż jest mniejszy tłok i można spokojnie pooglądać co organizatorzy przygotowali na expo zawodów czyli łódzkim Run&Fun.

Odbiór pakietu odbył się sprawnie, łódzkie zawody są duże ale do największych sporo im jeszcze brakuje. Pakiet nie mogę powiedzieć, że jest standardowy bo brakuje izotonika, tak często dołączanego do pakietu startowego. Można natomiast znaleźć inne rzeczy czyli 3 batony zbożowe, żel energetyczny od sponsora głównego, folię przeciw deszczową, koszulkę techniczną (wolę nazwę treningową), kupon zniżkowy do NB, zestaw witamin, kilkudziesięcio stronicowy informator dla biegaczy, oraz opaskę na ramię z włączanym czerwonym światłem do biegania po zmroku. 

Pakiet startowy doz maraton łódzki 2015

Zwiedzanie expo maraton łódzki

Na expo można było odwiedzić stoiska min. Maratonu Warszawskiego, Biegu ulicą Piotrkowską, kilka fundacji, wiodących producentów sprzętu biegowego NB, Garmin, Polar, Tom Tom, wiele fundacji, dla których biegacze są prawdziwą reklamą i dużym wsparciem. To co jednak wyróżnia łódzkie targi to możliwość wykonania całkiem sporej ilości badań czy konsultacji ze specjalistami z różnych dziedzin. Można było zrobić spirometrię, ekg, uzyskać porady fizjoterapeuty, podologa, dietetyka, zbadać zakwaszenie organizmu i wiele innych.

Maraton Łódzki i weekend biegowy jest też ogromną promocją biegania wśród najmłodszych. W biegach dla dzieci wzięło udział prawie tysiąc dzieciaków, a walka o zwycięstwo toczyła się się nieraz do ostatnich metrów i była bardzo zacięta, jednak na całe szczęście było więcej zabawy niż rywalizacji. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, medal a dla najlepszych były przygotowane oczywiście puchary i nagrody dodatkowe. Trzeba też zwrócić uwagę, że kategorie wiekowe zaczynały się już od K3 i M3 także widać, że rodzice starają się jednak zaszczepić miłość do sportu swoim pociechom. Dekoracje zaś odbywały się jak dla profesjonalistów, z całą otoczką medialną i masą uścisków od oficjeli.

maraton łódzki, prezentacja, expo


Na koniec oczywiście można było zrobić zdjęcie na „ściance” z czego oczywiście skorzystaliśmy. Ja i piękniejsza część Urzędnik Biega.

urzędnik biega na ściance
piękna kobieta na ściance

A już jutro  tutaj będą finiszować tysiące biegaczy,  oczywiście po pomarańczowym dywanie. Sami zobaczycie jakie to przyjemne.

meta doz maraton łódzki, atlas arena

Jeśli tylko czas pozwoli postaram się wesprzeć maratończyków na trasie zrobić trochę pamiątkowych zdjęć i podzielić nimi na gorąco.   Pozdrawiam, do zobaczenia na trasie!  

edit: udało się co możesz przeczytać i obejrzeć tutaj

wejście do atlas areny w Łodzi

Pozdrawiam, do zobaczenia na trasie DOZ Maraton Łódzki!  

You may also like

4 komentarze

Avatar of tete
tete 18 kwietnia 2015 - 19:42

Trzymajcie się! dobrej pogody i fantastycznych wrażeń:) finiszowałem w Atlas Arenie w 2012 roku;)

Reply
Avatar of Czmielu
Czmielu 19 kwietnia 2015 - 05:23

Powodzenia! Pochodzę z woj. łódzkiego ale jeszcze nie biegałem w Łodzi … ale może za rok? 😉 Z opisu wynika, że będzie świetna impreza.

Reply
Avatar of Tomasz Dziedzic
Tomasz Dziedzic 19 kwietnia 2015 - 15:32

Wrażenia fantastyczne, jestem pewny, że roku na rok impreza jest na wyższym poziomie. Pogoda trochę gorsza… Ale to już postaram się zdać małą relację wieczorem lub jutro. Pozdrawiam

Reply
Avatar of Tomasz Dziedzic
Tomasz Dziedzic 19 kwietnia 2015 - 15:36

Jak dla mnie było bardzo dobrze. A do Łodzi zapraszam na najbliższe duże zawody Bieg Ulicą Piotrkowską. Jak już wspomniałem dziś lub jutro relacja i sporo zdjęć.

Reply

Zostaw komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuje Czytaj więcej