biegacz na leśnej ścieżce, słońce i piękna pogoda, wiosna
Inne,  Trening

Wiosna

Zamiast długiego wpisu…

Miał być dzisiaj wpis o początkach mojego biegania i ogólnie uprawiania sportu, ale ponieważ wiosna i pogoda zachęca do przebywania na dworze, dla Krakusów na polu 🙂 postanowiłem podzielić się z wami małymi uwagami co do tej właśnie pogody.
Kiedy w domu robię rozgrzewkę przed bieganiem, sen z powiek spędza mi pytanie, w co się ubrać? Wiosna i taka pogoda jak teraz za oknami sprawia mi największe problemy. Z jednej strony słońce świeci już dość mocno i mówi, nie zakładaj za dużo, to z drugiej silny wschodni wiatr woła ubierz, się ciepło jest zimniej, niż ci się wydaje.

Wiosna, słońce, a jednak zimno

Tak właśnie wybrałem się na poniedziałkowy fartlek i powiem szczerze, że z powodu wiatru zrobił się to całkiem mocny trening. Każde spowolnienie powodowało, że przeszywający wiatr sprawiał wrażenie, jakby było około zera, pomimo że termometr pokazywał dobre 12 stopni. Bluza, coś na głowę, długie getry, a na początku nawet rękawiczki to był dla mnie wręcz niezbędny zestaw na tę pogodę. O wiele lepiej było w środę. Temperatura ta sama, wiatr mniejszy, można było już się pozbyć części garderoby. Jak widzicie ubiór prawie ten sam, a to ze względu na dużo mniejszą intensywność treningu.

Ubrać się nie tak łatwo

Jak widać, nie jest łatwo ubrać się odpowiednio na bieganie i wymaga to dużo praktyki. Każdy ma swoje indywidualne preferencje. Znam ludzi, którzy nawet przy minusowych temperaturach zakładają krótkie spodenki i takich co przy 20-stu stopniach biegają w spodniach dresowych i bluzie z kapturem (podobno szybciej chudną… co za bzdura). Ponieważ jednak temat ubierania jest dość obszerny, poopowiadam o tym innym razem.
A teraz nie ma co siedzieć przed komputerem czas na obiad, a potem coś innego, czyli nordic walking po to, aby delektować się słoneczną pogodą, bo jak to śpiewa Kazik, w Polsce nieomal przez 7 miesięcy nie ma słońca! Czas się ruszyć, żeby nie być agresywnym 🙂

biegacz na leśnej ścieżce, słońce i piękna pogoda, wiosna

Pozdrawiam! Do zobaczenia na trasie!

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: